Karta rfid co to jest?

Karta rfid co to jest?

Karta rfid co to jest? Identyfikacja radiowa (RFID) została wynaleziona przez Charlesa Waltona jako pierwszego posiadacza patentu na technologię RFID. RFID wykorzystuje pola elektromagnetyczne fal radiowych do automatycznej identyfikacji i przechwytywania informacji przechowywanych na karcie RFID / tagu dołączonym do obiektów, gdzie tag RFID zawiera elektronicznie przechowywane informacje. Znacznik RFID może być odczytany z odległości do wielu metrów, w zależności od pasma częstotliwości.

Jak to działa?

Technologia RFID należy do grupy technologii określanych jako Automatyczna Identyfikacja i Przechwytywanie Danych (AIDC). Metody AIDC automatycznie identyfikują obiekty, zbierają dane, a także wprowadzają je bezpośrednio do systemów komputerowych. Element RFID w tagu składa się z dwóch części: mikroprocesora, który przechowuje i przetwarza informacje oraz anteny, która odbiera i wysyła sygnał. Znacznik zawiera numer seryjny konkretnego obiektu. System identyfikacji radiowej składa się z dwóch części: znaczników lub etykiet przymocowanych do obiektów, które mają być identyfikowane. Dwukierunkowe radiowe nadajniki-odbiorniki zwane interrogatorami lub czytnikami wysyłają sygnał do tagu i odczytują jego odpowiedź.

Karty RIFD

Karta rfid co to jest?
Karta rfid co to jest?

W naszych portfelach zawsze mamy wiele kart, mogą to być karty kredytowe, bankowe, identyfikatory, karty członkowskie, ale jeśli chodzi o karty RFID, nasze umysły są pełne pytań. Karta RFID Smart Card jest kartą bezstykową, która wykorzystuje technologię RFID do wysyłania i odbierania danych. W przeciwieństwie do kart stykowych, są one bardziej trwałe, ponieważ nie trzeba nimi machać, co zapobiega ich zużyciu. Z drugiej strony, bezstykowe karty inteligentne obejmują szeroki zakres produktów, od prostych kart pamięci z niskim poziomem bezpieczeństwa i pamięcią nieulotną do kart z wysokim poziomem bezpieczeństwa z kryptoprocesorem i kart z rdzennym systemem operacyjnym. Karty inteligentne RFID zostały przyjęte na całym świecie. Ich rosnąca popularność wynika z tego, jak wygodne i szybkie są to karty, co sprawia, że są one idealne dla sektorów edukacji, identyfikacji, handlu detalicznego i transportu. Jedną z zalet kart RFID jest to, że poziom ich bezpieczeństwa można dostosować do aplikacji, która z nich korzysta. Ponadto, informacje mogą być zapisywane w pamięci karty inteligentnej tylko przez upoważniony personel. Karty RFID są znane między innymi z elastyczności. Można je łatwo aktualizować w przypadku, gdy pracownik zmienia dział, a jego dane mogą być zmieniane bez konieczności wydawania nowych kart. Ponadto, ponieważ system wykorzystuje fale radiowe, karta RFID nie musi być w kontakcie z czytnikiem. Karty RFID umożliwiają wygodną obsługę, co jest jedną z zalet, jakie mają do zaoferowania. Są one również niewrażliwe na wilgoć i wszelkie czynniki zewnętrzne, takie jak brud czy czynniki mechaniczne, co może obniżyć koszty utrzymania, ponieważ firmy nie będą musiały stale drukować kart dla swoich pracowników. Kolejną świetną rzeczą jest fakt, że nie potrzebują własnego źródła energii, zmniejszając potrzebę zakupu nowych baterii.

Sprawdź również:

Technologia RFID a kradzież

Mimo że karty RFID są tak wygodne, każdy może zdobyć czytnik i po prostu ukraść informacje o płatnościach, jeśli zbliży się wystarczająco blisko do kart. Na szczęście kradzież przy użyciu kart RFID jest niewielka dzięki wbudowanym zabezpieczeniom, co oznacza, że karty RFID są uważane za tak samo bezpieczne jak nowe chipy EMV, które można znaleźć w niektórych kartach debetowych i kredytowych. Najważniejszą cechą bezpieczeństwa produktów RFID jest bliskość. Karta musi znajdować się dość blisko czytnika, aby możliwe było przesłanie informacji, dlatego też użytkownik musi dotknąć karty lub pomachać nią w pobliżu skanera; utrudnia to zadanie osobom próbującym wyłudzić informacje za pomocą swojego urządzenia. Inną wbudowaną ochroną jest sposób przetwarzania transakcji. Kod jednorazowy jest wydawany z Twojej karty do terminala płatniczego dla danej transakcji; utrudnia to złym aktorom zabranie znacznych sum Twoich pieniędzy lub uzyskanie dostępu do Twoich danych osobowych. Oprócz tych wbudowanych zabezpieczeń istnieją inne sposoby, aby jeszcze bardziej chronić karty RFID.

W jaki sposób przestępcy mogą wykraść informacje o Twojej karcie kredytowej?

Karta kredytowa wyposażona w technologię RFID nieustannie emituje informacje o sobie, a gdy tylko znajdzie się wystarczająco blisko czytnika, ten zapisuje te informacje. To właśnie sprawia, że transakcja jest realizowana w ciągu kilku sekund. Technicznie rzecz biorąc, złodziej potrzebuje tylko skanera, który potrafi odczytać sygnały radiowe emitowane przez chip RFID w Twojej karcie. Jeśli ma jeden z tych skanerów, teoretycznie będzie w stanie ukraść dane karty kredytowej, jeśli znajdzie się w pobliżu, a Ty nawet nie będziesz o tym wiedział. Ale muszą być blisko, chyba że mają naprawdę silną antenę. Przy tak bliskiej odległości, prawdopodobnie zauważysz, ale to zależy od tego, gdzie jesteś. Zatłoczone miejsca sprzyjają kradzieżom.