Stylizacja paznokci co to jest?

Stylizacja paznokci co to jest?

Stylizacja paznokci co to jest? Piękny długotrwały efekt lakieru utrzymującego się na paznokciach, to opcja, po którą chętnie sięga wiele kobiet. Utwardzona płytka paznokcia, która się nie łamie z estetycznym kolorem lakieru na niej, dają piękny efekt świeżych i zadbanych dłoni. Gdzie warto kupować kosmetyki służące do wykonania stylizacji paznokci i w jakie elementy wyposażenia dobrze jest się zaopatrzyć, kiedy zaczynamy swoją przygodę w świecie kosmetyków do paznokci?

Pielęgnacja i stylizacja paznokci – początki malowania paznokci przez kobiety

Estetyczny wygląd ciała i wypielęgnowane jego partie to dla wielu osób istotny element budowania swojego poczucia wartości, samopoczucia czy chęci podobania się innym. Dlatego też bardzo popularną branżą kosmetyczną, która stawia na estetykę okolic dłoni jest stylizacja paznokci. Dbanie o paznokcie to istotny czynnik naszego wizerunku, szczególnie w kontakcie z innymi ludźmi.

Kiedy podajemy innym dłoń, nie chcemy mieć nieestetycznych paznokci, które są poobgryzane lub brudne. Dlatego też pielęgnacja tej właśnie partii jest bardzo ważna. Malowanie paznokci stało się tak naprawdę bardzo popularne dopiero kilkanaście lat temu. Kiedy w sklepach kosmetycznych, drogeriach zaczęły ukazywać się lakiery. Niestety największy problem polegał na ich krótkiej trwałości. Lakiery trzymały się na paznokciach jeden lub dwa dni, po czym zaczynały pojawia się odpryski i lakier zaczynał się kruszyć.

Warstwy lakierów i produktów służących do przedłużenia wysokiej jakości koloru na płytce paznokcia

Dlatego też przez lata zastanawiano się i opracowywano różnego rodzaju formuły, które pozwoliłyby maksymalnie wydłużyć możliwość korzystania z lakieru i przedłużyć jego trwałość na paznokciach. Najpierw malowano tylko jedną warstwę, natomiast później zaczęto dokładać kolejne warstwy lakieru, które również niewiele bardziej utrzymywały trwałość na paznokciach.

W późniejszych etapach zaczęto dodawać do procesu stylizacji i malowania paznokci warstwy takie jak baza pod lakier oraz wysuszacz, który jednocześnie utrwalał kolor na płytce paznokcia. Dzięki temu paznokcie w nienaruszonej formie mogły przetrwać nawet kilka dni, jeśli w tym czasie nie wykonywaliśmy większego sprzątania lub innych czynności, w których konieczna jest praca rąk. Natomiast zupełnie nowa era lakierów do paznokci i trwałości lakieru na płytce przyszła wraz z lakierami hybrydowymi, które diametralnie odmieniły tę sferę.

Rewolucja na rynku kosmetyków do stylizacji paznokci – lakiery hybrydowe – jak działają i jakie wyposażenie jest potrzebne do wykonania stylizacji?

Stylizacja paznokci co to jest?
Stylizacja paznokci co to jest?

Lakiery hybrydowe są to bardzo intensywnie napigmentowane produkty, które po nałożeniu na płytkę paznokcia wymagają dodatkowego utwardzenia w postaci lampy z promieniami UV. Hybrydowy lakier wymaga również połączenia z innymi produktami, które nakładane są warstwami.

Lakiery hybrydowe do paznokci wymagają zastosowania dodatkowo specjalnego podkładu pod warstwę lakieru, a na górę kładziony jest tak zwany top, który wykańcza całą stylizację paznokcia, zanim zacznie się utwardzanie pod światłem lampy.

Pojawia się więc pytanie, gdzie warto zaopatrywać się w tego rodzaju kosmetyki do paznokci? Faktem jest, że lakiery hybrydowe czy lakiery żelowe są zdecydowanie droższe od zwykłych lakierów. Dlatego też wydatek na cały zestaw elementów, które będą służyły nam do wykonywania pieniędzy jest droższy.

Zakupy kosmetyków do paznokci – szeroki asortyment

Lampa, lakiery, podkłady, elementy do stylizacji i kształtowania wyglądu paznokci, zmywacz, waciki bezpyłowe, z którymi będzie można później zdjąć lakier by móc położyć kolejny kolor. Tutaj z pomocą przychodzi sklep kosmetyczny. Wiele firm posiada prywatny sklep z własnymi produktami, więc jeśli zależy nam na lakierach i akcesoriach od konkretnej marki, to właśnie do takiego sklepu możemy się udać.

Z kolei jeśli zależy nam na większym zamówieniu, chcemy obdarować także koleżanki lub planujemy założyć własną działalność, gdzie będziemy stylizować paznokcie innym, to warto pamiętać, że na rynku istnieją takie miejsca jak hurtownia kosmetyków. Charakteryzuje się ona bardzo szerokim asortymentem, więc każdy bez problemu tutaj może znaleźć coś idealnego dla siebie.

Stylistka paznokci – małe, prężnie rozwijające się na rynku firmy kosmetyczne

Hurtownia paznokci posiada produkty w zdecydowanie niższych cenach, niż w przypadku zwykłych sklepach detalicznych, dlatego też jeśli potrzebujemy większej ilości produktów, to właśnie w hurtowni możemy znaleźć niezbędne elementy wyposażenia. Coraz więcej osób decyduje się na otwarcie swojej działalności i świadczenie usług z kategorii stylizacja paznokci.

Mnóstwo kobiet chce móc cieszyć się pięknym efektem lakieru utrzymującego się długo na paznokciach, a jednocześnie nie chce tracić czasu na samodzielną próbę wykonania estetycznych zdobień. Dlatego działanie w tej branży ze świetnymi umiejętnościami manualnymi to przepis na sukces. Warto więc spróbować swoich sił jako stylistka paznokci, dając kobietom możliwość posiadania pięknych i pomalowanych paznokci.