Poradnik na temat korzyści wynikających ze stosowania balsamów na ciało

Poradnik na temat korzyści wynikających ze stosowania balsamów na ciało

Poradnik na temat korzyści wynikających ze stosowania balsamów na ciało. Kosmetyki na ciało są z powodzeniem stosowane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. W ciągu kilkunastu ostatnich lat w branży kosmetyków wprowadzono sporo zmian. Producenci zdecydowali się na wprowadzenie nowych linii swoich produktów, które wyróżnia naturalny skład oraz właściwe dopasowanie do potrzeb konsumentów. Mnóstwo osób wśród kosmetyków na ciało na pierwszym miejscu stawia oczywiście specjalne balsamy. W niniejszym artykule dość szeroko omawiamy korzyści wynikające ze stosowania takich kosmetyków na ciało. Wszystkie zgromadzone tutaj informacje pomogą Wam we właściwym stosowaniu balsamów. 

 

Balsamy na ciało – co to takiego i dlaczego warto je stosować?

Balsam na ciało zalicza się do kategorii najważniejszych kosmetyków na ciało o charakterze pielęgnującym. W chwili obecnej producenci dosłownie prześcigają się w proponowaniu rozmaitych balsamów. Wyróżniamy balsamy o działaniu brązującym, nawilżającym czy ujędrniającym. W zależności od tego, z jakim problemem zmaga się nasza skóra, wybieramy jeden z oferowanych przez producentów rodzajów balsamów. Warto wiedzieć, że balsam do ciała jest kosmetykiem, dzięki któremu możliwe jest uzupełnienie rozmaitych ubytków w hydrolipidowej warstwie skóry. Każdy z nas posiada w skórze specjalny płaszcz hydrolipidowy, który w różnych sytuacjach może ulegać uszkodzeniom, na przykład w trakcie długiego przebywania w suchych, zamkniętych pomieszczeniach, codziennego mycia czy pływania w basenie. Do uszkodzeń w hydrolipidowej warstwie skóry może też dojść wtedy, gdy nosimy na sobie grube ubrania w okresie jesienno-zimowym. Substancje składające się na płaszcz hydrolipidowy wraz z upływem czasu ulegają zużyciu, ścieraniu lub wypłukiwaniu. Oczywiście, w wielu przypadkach zdrowa skóra ma zdolności regeneracyjne, jednak taki proces trwa aż cztery godziny. Przez tak długi czas możemy nabawić się wielu groźnych podrażnień, dlatego wszelkie ubytki w hydrolipidowej warstwie skóry najlepiej jest uzupełniać jak najszybciej. W tym celu należy sięgnąć po odpowiedni kosmetyk na ciało, czyli balsam. Dzięki jego zastosowaniu skóra odzyskuje swoją dawną kondycję – jest gładka, nawilżona oraz odzyskuje pH na prawidłowym poziomie. Nie wszyscy zdają sobie także sprawę z tego, że aby balsam na ciało przyniósł oczekiwane rezultaty, nie możemy zapominać o tym, aby nakładać je na skórę w prawidłowy sposób. Tylko wtedy efekty będą najlepsze.

Najważniejsze zasady dla osób stosujących balsamy do ciała 

Balsamy to takie kosmetyki na ciało, które należy stosować pamiętając o kilku niezwykle istotnych zasadach. O czym mowa? W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o tym, iż balsamy najlepiej jest nakładać minimum raz dziennie. Specjaliści podkreślają, iż najodpowiedniejszym momentem na nałożenie balsamu jest kilka minut po kąpieli. Balsamy antycellulitowe należy nakładać wyłącznie w tych miejscach, w których mamy pomarańczową skórkę, zaś balsamy brązujące, regenerujące oraz nawilżające nakłada się zgodnie z zaleceniami na całe ciało. Nakładając kosmetyki na ciało należy również pamiętać o tym, aby wykonać delikatny masaż. Jest to niezbędne, ponieważ dzięki temu wszystkie cenne substancje aktywne zawarte w balsamie lepiej wchłoną się w naszą skórę. W porze jesienno-zimowej specjaliści zalecają stosowanie balsamów do ciała wykazujących się tłustą konsystencją. Zawsze, gdy nakładamy kosmetyki na ciało, nie możemy również zapominać o innej niezwykle istotnej kwestii. Chodzi o to, aby kierować się precyzyjnością. Musimy dbać o to, aby balsam jak najlepiej wchłaniał się w nasze ciało. Jeżeli o tym zapomnimy, na ciele mogą pojawić się wyjątkowo nieestetycznie wyglądające plamy. 

Polecamy także:

Jak używać balsamów do ciała – przydatne porady i wskazówki 

Specjaliści podkreślają, że najlepiej jest używać balsamów do ciała minimum raz dziennie. Jeżeli mamy możliwość, aby stosować je częściej, to jak najbardziej możemy wcierać je dwa lub trzy razy w ciągu dnia. Najlepszy czas na nałożenie balsamu jest zaraz po kąpieli. Jeśli będziemy nakładać balsam wtedy, gdy nasza skóra będzie sucha, efekty jego stosowania nie będą zbyt duże. Balsamy brązujące, odżywcze i nawilżające należy nakładać na całe ciało. Z kolei balsam o działaniu antycellulitowym należy nakładać wyłącznie na te miejsca, w których pojawił się cellulit. W przypadku, gdy produkt antycellulitowy posiada wyjątkowo lekką konsystencję (ma formę żelu), po kilku minutach po jego wchłonięciu warto położyć jeszcze dodatkowo warstwę nawilżającego balsamu do ciała. Nie wolno zapominać o tym, aby masować skórę przez jak najdłuższy czas. Wielu specjalistów radzi, aby robić to od dołu do góry, jednak w istocie zastosowana technika masowania nie jest zbyt istotna. Każdy przeprowadzony masaż w sposób znaczący wpływa na pobudzenie krążenia w skórze oraz przyczyni się do tego, że kosmetyk bardzo dobrze się wchłonie. W okresie jesienno-zimowym warto sięgać po tłuste balsamy do ciała, ponieważ w tym okresie jesteśmy najbardziej narażeni na wysuszenie skóry. Na suchą skórę najlepsze są właśnie tłuste kosmetyki na ciało.