Ocieplanie dachów

Ocieplanie dachów

Jeżeli planujesz ocieplanie dachów swojego domu, skorzystaj z usług naszej firmy, posiadamy duże doświadczenie w pracach termoizolacyjnych i dobieramy optymalny rodzaj materiałów. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, dysponujemy wysokiej jakości sprzętem i materiałami. Posiadamy w ofercie metodę ocieplania dachów za pomocą pianki PUR, która zapewnia jego idealną izolację. Zatrudniamy specjalistów, którzy potrafią posługiwać się sprzętem do natrysków pianki poliuretanowej i wszelkie prace wykonują bardzo sprawnie i dokładnie.

Ocieplanie dachów pianką PUR

Ocieplanie dachu https://ocieplanie-dachow.com.pl/ jest jednym z ważnych etapów izolacji termicznej domu, ponieważ straty ciepła przez dach stanowią znaczną część kosztów ogrzewania całego budynku. Zwłaszcza jeśli ochrona termiczna dachu jest słabej jakości, za pomocą nieefektywnych materiałów. Izolacja z pianki poliuretanowej zapewnia całkowitą szczelność dachu, można to osiągnąć dzięki specjalnej metodzie aplikacji poprzez natrysk. Pianka poliuretanowa nakładana jest na dowolną powierzchnię za pomocą specjalnego sprzętu, który pozwala pokryć każdy milimetr kwadratowy dowolnych konstrukcji, nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. Podczas pracy pianka poliuretanowa spienia się, zwiększając objętość nawet 100 razy, co pozwala na całkowite uszczelnienie wszelkich połączeń i pęknięć.

Ocieplanie dachówW ofercie naszych usług znajduje się ocieplanie dachów pianką PUR otwartokomórkową która nadaje się do zastosowania na termoizolację dachów, poddasza, stropów. A także pianką zamkniętokomórkową do termoizolacji dachów płaskich oraz natrysków zewnętrznych. Jeżeli potrzebujesz porady, nasi eksperci chętnie jej udzielą i ustalą najkorzystniejszy termin wykonania prac. Skontaktuj się z nami a pomożemy w wyborze najbardziej odpowiedniego rodzaju pianki poliuretanowej. Metodę natryskową wykonują fachowcy, którzy posługują się profesjonalnym sprzętem i cała procedura ocieplania dachu przebiega sprawnie.

Pozytywne właściwości pianki PUR obejmują następujące czynniki:

 • Absolutna odporność na wilgoć – nawet w bezpośrednim kontakcie z wodą izolacja nie ulegnie pogorszeniu, nie będzie pleśniała (dla dachu ten element jest chyba najważniejszy).
 • Bezpieczeństwo ludzi (w normalnych warunkach).
 • Materiał nie wzbudza zainteresowania gryzoni i owadów.
 • Ze względu na minimalną przewodność cieplną PUR można zastosować w mniejszej warstwie (2-3 cm pianki poliuretanowej średnio pod względem wydajności równej 5-8 cm izolacji dla dachu).

Ocieplanie dachu pianką PUR jest szeroko stosowane w celu stworzenia komfortowego środowiska w domu i zmniejszenia kosztów ogrzewania. Spienione tworzywa sztuczne mają szereg zalet, doskonale oszczędzają ciepło oraz chronią pomieszczenia i konstrukcje budowlane przed wysoką wilgotnością. Posiadamy specjalny sprzęt do nakładania pianki i dokładnie wykonujemy termoizolację dachu.

Etapy prac przy ocieplaniu dachu pianką PUR

Technologia termoizolacji dachu metodą natrysku pianki poliuretanowej może być realizowana na dwa sposoby:

 • Pierwsza opcja to opryskiwanie na zewnątrz. Ta metoda jest bardziej wydajna, ale nie zawsze wygodna w użyciu (na przykład na płaskim dachu sprawdzi się dobrze, ale na spadzistym używamy specjalnego sprzętu).
 • Ponadto dachy ocieplane w ten sposób zaleca się dodatkowo chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym. Takie prace można wykonywać tylko przy ciepłej i suchej pogodzie (a jeśli dach dwuspadowy wymaga ocieplenia, to jest również dzień bezwietrzny), co częściowo ogranicza rozwiązanie problemu.

Jednak pod względem wydajności izolacja zewnętrzna jest znacznie lepsza i bardziej użyteczna niż praca od wewnątrz – dlatego warto nie zaniedbywać tej techniki. Ale ocieplanie dachu, wykonywane od wewnątrz, jest prostszym zadaniem i można je wykonać przy każdej pogodzie i o każdej porze roku (najważniejsze jest to, że wewnątrz panuje dodatnia temperatura).

Procedura ocieplania dachu pianką PUR:

 • Początkowo wszystkie materiały wykończeniowe, stara izolacja (jeśli istnieje) są demontowane z dachu. Do pracy potrzebujemy „gołej” powierzchni, oczyszczonej z brudu i kurzu.
 • Na miejsce dostarczana jest instalacja, składniki do przygotowania roztworu pianki poliuretanowej.
 • Kompozycja jest mieszana.
 • Natryskiwana jest pierwsza warstwa.
 • W razie potrzeby kolejna warstwa jest natryskiwana na wymaganą grubość izolacji.

W ten sam sposób ocieplenie wykonuje się nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Jeśli to konieczne i chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz zdecydować się na zastosowanie kilka warstw pianki poliuretanowej o różnej gęstości. Na przykład pierwsza i ostatnia warstwa powinny być jak najbardziej gęste, aby lepiej zapobiegały kontaktowi z wilgocią. Między nimi możemy spryskać mniej gęstą warstwę: nie będzie gorzej zatrzymywała ciepła. Specjaliści naszej firmy wielokrotnie stawali przed zadaniami wykonania efektywnego ocieplania dachu PUR. Znamy wszystkie zawiłości i osobliwości takiej pracy. Dlatego gwarantujemy, że po zakończeniu prac, zapomnisz o stratach ciepła przez dach przez cały czas jego użytkowania.