Jak pakować naczynia do przeprowadzki?

Jak pakować naczynia do przeprowadzki?

Jednymi z najważniejszych rzeczy, które właściciele prawie zawsze zabierają ze sobą, przeprowadzając się do nowego mieszkania, są naczynia. Nawet jeśli posiadamy na inwentarzu małą ilość naczyń, spakowanie ich powinno być tak odpowiedzialne, jak to tylko możliwe. I to sprawia, że pojawiają się tutaj pytania – jak prawidłowo zapakować naczynia? Co zrobić, aby nie pękły w trakcie przeprowadzki? W artykule szczegółowo omówimy ten temat.

 

Jak spakować naczynia do przeprowadzki?

Przede wszystkim należy rozróżnić posiadane naczynia. W trakcie przeprowadzki międzynarodowej lub krajowej należy odpowiednio posegregować naczynia. Obiekty kruche, takie jak wszelkiego rodzaju talerze, szklanki, salaterki i tym podobne powinny być odpowiednio posegregowane.

Jak w takim razie bezpieczne spakować naczynia szklane czy porcelanowe? Grube kartony do przeprowadzki, wykonanego z twardego i gęstego materiału zdadzą się na medal. Wszelkie drewniane skrzynie, czy tekturowe opakowania na pojedyncze produkty będą również przydatnymi elementami w trakcie pakowania.

Pakowane naczynia powinny być otulone dużą ilością wypełniaczy. Mowa tutaj o pogniecionych gazetach, piance, trocinach czy kawałkach styropianu. Folia bąbelkowa, a także zwykła folia do pakowania przydadzą się w utrzymaniu zawartości kartonów w jednym miejscu. Dzięki temu unikniemy uszkodzeń często bardzo delikatnych naczyń.

Aby przeprowadzka była jeszcze bezpieczniejsza dla naczyń, można zaopatrzyć się w specjalne naklejki. Przylepiane na kartony do przeprowadzek z napisami sygnalizującymi obecność kruchych obiektów są doskonałą formą zwrócenia uwagi na wartość transportowanych produktów.

 

Jak ułożyć naczynia w trakcie pakowania?

Przewóz mebli i naczyń nie należy do najłatwiejszych zadań. Ułożenie naczyń w kartonach powinno być poprzedzone odpowiednią identyfikacją materiałów, z których dane obiekty są stworzone. Ceramiczne i szklane talerze należy owinąć folią bąbelkową i taśmą. Z kolei kubki i szklaneczki o grubych ściankach powinny być wypchane papierem, a także owinięte zabezpieczającą folią. Zatrzymując się przy kubkach, należy zwrócić uwagę na uchwyty, które są najbardziej delikatnymi częściami.

Drogie, rzadkie naczynia powinny być za to owinięte kilkoma warstwami folii, a przestrzenie między nimi należy staranie wypełnić papierem lub pianką. Po zakończeniu pakowania indywidualnych naczyń można przystąpić do ułożenia całości w kartonach. Każdy produkt musi być owinięty folią bąbelkową, a karton lub skrzynka powinny być wypełnione papierem, miękką tekturką lub pianką.

Naczynia powinny znajdować się w miejscach niekontaktowych ze ściankami pudła. Samo pudło powinno być szczelnie zamknięte i ostrożnie zaklejone taśmą klejącą. Zazwyczaj firmy specjalizujące się w przeprowadzkach w cenie oferują odpowiedni, bezpieczny załadunek pojemników z naczyniami. Nie krępujmy się jednak przypominać osobom pakującym nasz dobytek, iż mają w rękach delikatną, kruchą zawartość.

 

Jak pakować klasyczne naczynia z kryształu?

Jak pakować naczynia do przeprowadzki?Kryształowe naczynia były i są jednymi z przykładów klasycznego, polskiego standardu tego, jak powinny wyglądać naczynia. Nic więc dziwnego, iż w polskich domach zachowało się wiele tak cennych obiektów. Dla niektórych kryształowe naczynia to pamiątka po rodzinie i przyjaciołach. Dla innych to cząstka polskości zaklęta w naczyniu. Z tego względu, pakując kryształowe naczynia, zwykłe schowanie ich do kartonu nie wystarczy.

Pomimo swojej ciężkiej, jak na szklane naczynia wagi – kryształowe naczynia są bardzo delikatne. Wzory wyryte na przedmiotach są podatne na uszkodzenia, zarysowania i potłuczenia. Dlatego pakując kryształowe naczynia, potrzebujemy dużych ilości folii bąbelkowej, styropianu, gazet i miękkich szmatek. Wazony, szklanki i salaterki na sałatki z kryształu powinny być wypełnione po brzegi porwanymi gazetami lub szmatkami. Co więcej, należy je kilkukrotnie owinąć folią i taśmą. W kartonie z naczyniami tego typu nie powinno być wolnego miejsca.

 

Na co należy zwrócić uwagę pakując naczynia do przeprowadzki?

Oprócz odpowiedniego ułożenia, spakowania i wypełnienia pojemników z naczyniami warto zwrócić uwagę na parę innych, równie ważnych kwestii. Po pierwsze, przewożąc meble z kartonami, należy sprawdzić w swoim samochodzie lub ciężarówce wynajętego przewoźnika, czy posiadane są pasy zabezpieczające. Uchronią one znajdujące się z tyłu pojazdu lub w bagażniku delikatne, ceramiczne i szklane naczynia.

Warto pokusić się także o spakowanie naczyń do większej ilości kartonów. Naczynia mogą być podzielone na sekcje wg. rozmiaru czy wagi, a także materiałów, z których są skonstruowane. Z drugiej strony, naczynia mogą być układane od największego do najmniejszego, taki sposób zabezpieczy je przed ryzykiem stłuczenia. Dzięki temu usługi transportowe mebli https://przeprowadzki-wroclaw-24.pl/uslugi-przeprowadzkowe-wroclaw/ z wniesieniem będzie jeszcze łatwiejszy.

 

Odpowiednie zapakowanie naczyń do przeprowadzki

Przenoszenie i pakowanie naczyń do przeprowadzki nie jest tak trudne, jak się wydaje. Najważniejsze jest prawidłowe ułożenie i zapakowanie produktów w pojeździe. Przy użyciu odpowiedniego pojemnika, nawet w przypadku silnych wstrząsów w trakcie jazdy lub upadku pudła, naczynia mogą pozostać nieuszkodzone. Jeśli jednak obawiamy się samotnego pakowania produktów, zawsze można zwrócić się do firmy przeprowadzkowej. Specjaliści z pewnością zadbają o bezpieczeństwo twoich naczyń.

LIDERPAK przeprowadzki
ul. Siennicka 25B
80-758 Gdańsk
511 835 132
www.liderpak.pl
Krasnal Przeprowadzki
Aleja Wiśniowa 36a
53-137 Wrocław
536 284 408
www.przeprowadzki-wroclaw-24.pl