Masaże w Warszawie- skuteczne i relaksujące

Masaż ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm. Działa nie tylko relaksująco, ale również leczniczo. Kluczem do sukcesu jest wybór takiego rodzaju masażu, który dopasowany jest do potrzeb ciała. Specjaliści uznają, że oddziaływanie technik można podzielić na działanie miejscowe oraz ogólne. Lokalne polega na bezpośrednim wpływie na masowany obszar ciała, a drugi typ na odruchowym wpływie na stymulowane narządy i układy http://taotaospa.pl/dzien-w-spa-dla-niego/. Wpływ masażu na funkcjonowanie układu krążenia potwierdzają trzy teorie: hormonalna, odruchowa i mechaniczna. Wybór masaży w Warszawie może być nieco większy niż w innych miejscach Polski, ale sprzyja to również ich większej dostępności.

Teoria hormonalna w masażu

Teoria hormonalna uznaje, że na skutek mechanicznego oddziaływania na tkanki uwalnia się duża ilość histaminy, która powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych. W sposób pośredni wpływa też na rdzeń nadnerczy, pobudzając go do wytwarzania adrenaliny, która zwęża ściany naczyń krwionośnych. Obie substancje wzajemnie się uzupełniają. Jako pierwsza działa histamina, rozszerzając naczynia krwionośne. Obniża ciśnienie tętnicze krwi w pierwszej fazie, by adrenalina o przeciwnych właściwościach obniżyła je po upływie 20 minut. Specjaliści wykonujący masaże w Warszawie muszą być świadomi takiego działania, by poprawnie przeprowadzić całą procedurę zabiegu.

Teoria odruchowa i mechaniczna w masażu

Teoria odruchowa wskazuje, że na skutek spadku ciśnienia krwi w masowanej części ciała dochodzi do wzrostu ciśnienia systemowego. Z kolei teoria mechaniczna ma dwa podłoża. Pierwszym jest to, że krew przepychana jest w sposób mechaniczny, a drugim, że w naczyniach wytwarzana jest wtedy próżnia. Oba mechanizmy tłumaczą przyspieszony przepływ krwi w stymulowanych częściach ciała. Wytworzona próżnia bierze udział w zasysaniu krwi z dalej położonych części ciała (np. z dłoni) i przekazuje ją do bliższych partii (np. barków). Stamtąd krew transportowana jest bezpośrednio do serca. Mówi się, że zmiany miejscowe mają postać odczynową. Rodzaj odczynu uzależniony jest od elementów takich jak: czas trwania masażu, siły przyłożenia czy właściwości tkanek. Aby uzyskać pożądany efekt, konieczna jest odpowiednia energia. Najmniejszy odczyn określany jest jako progowy, natomiast przekroczenie ustalonej wartości powoduje uszkodzenie tkanki. W związku z tym masażysta nie może zbyt mocno napierać na skórę pacjenta. Masaże w Warszawie uwzględniają właściwości tej teorii.

Wpływ masażu na organizm

Masaż ma bardzo szerokie zastosowanie i dobroczynny wpływ na organizm. Oddziałuje zarówno na skórę pacjenta, jak i narządy wewnętrzne czy poszczególne układy. Ucisk wpływa przede wszystkim na podwyższenie temperatury skóry, która rośnie nawet o 1,5 stop. C. W wyniku jej wzrostu przyspiesza krążenie krwi, czego efektem jest lepsze odżywienie i dotlenienie komórek, a także szybsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Mechaniczny ucisk powoduje też szybsze usuwanie zrogowaciałego naskórka. Okazuje się, że masaż bierze też udział w stymulowaniu procesu kostnienia. Odżywienie chrząstek stawowych powoduje, że spowalniają procesy zwyrodnieniowe. Masaż wpływa również na układ mięśniowy. Przede wszystkim zmniejsza napięcie mięśniowe, przyczyniając się do odprężenia ciała. Poprawia również ich elastyczność i jędrność, przyczynia się też do zwiększenia ich wytrzymałości. Ma ogromne znaczenie po wysiłku fizycznym, ponieważ usuwając wytworzony kwas mlekowy zapobiega zakwasom. Masaż oddziałuje również pozytywnie na układ oddechowy. Pośrednio wpływa na układ krążenia, ale bezpośredni wpływ przejawia się w postaci zwiększenia objętości klatki piersiowej (na skutek rozluźnienia mięśni oddechowych) oraz pojemności płuc. Z kolei wspomniany wpływ pośredni polega na przyspieszeniu akcji serca. Przyspieszony przepływ krwi usprawnia wymianę gazową oraz niwelowanie metabolitów z organizmu. Kolejną zaletą masażu jest wpływ na układ pokarmowy http://taotaospa.pl/masaz-balijski-warszawa-ursynow/. Masowanie powłok brzusznych obniża i zwiększa napięcie mięśni, co usprawnia perystaltykę jelit, a także wydzielanie soków trawiennych. Nie bez znaczenia jest również wpływ masażu na psychikę. Kontrolowane ruchy, a przede wszystkim odpowiednia ich sekwencja oraz atmosfera panująca podczas wykonywania masażu w Warszawie czy innych miastach Polski, poprawia nastrój, rozluźnia, obniża poziom stresu. 

Rodzaje masażu

Specjaliści wyróżniają kilkadziesiąt różnych technik masażu, które różnią się zastosowanymi narzędziami, technikami uciskania czy pochodzeniem danej metody. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– masaż klasyczny. Łączy standardowe techniki (np. ugniatanie, rozcieranie). Polega na uciskaniu ciała za pomocą dłoni w odpowiedniej sekwencji ruchów, 

– masaż aromaterapeutyczny. Wykonywany jest z użyciem olejków zapachowych, które mają różne działanie,

– masaż antycellulitowy. Polega na stymulowaniu tkanki skórnej, redukowaniu obrzęków i rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

Masaże w Warszawie są bardzo popularne, ale zainteresowanie tą formą leczenia i odpoczynku zwiększa się również w innych miastach Polski. Klienci doceniają wszechstronną rolę masażu oraz jego wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

 

Polecamy: