Jak działa krematorium dla zwierząt?

Jak działa krematorium dla zwierząt?

Psy, jak i także koty skradły nasze serca. Nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Pupil najczęściej jest traktowany jako pełnoprawny członek rodziny. W związku z tym gdy umiera jest to dla domowników niezmiernie bolesne przeżycie. Niestety w tak trudnych chwilach należy wziąć się w garść i zorganizować pochówek. Bardzo często właściciele decydują się na skremowanie zwłok swojego czworonożnego przyjaciela. Co na ten temat musimy wiedzieć?

Krematoria dla zwierząt

Jak działa krematorium dla zwierząt?Pochówek pupili w przydomowych ogródkach, na działce czy też w lesie nie jest zgodny z prawem obowiązującym w Polsce. Wielu właścicieli ma w takich trudnych chwilach spory problem. Po prostu nie wiedzą co w takiej sytuacji mają zrobić, aby było dobrze. Z pomocą przychodzą tutaj krematoria dla zwierząt. W Polsce na terenie Warszawy, Poznania oraz w mniejszych miastach znajdziemy firmy, które w sposób humanitarny przeprowadzą kremację kota, psa, świnki morskiej, królika czy też innego domowego zwierzęcia. Po kremacji zakończonej prochy zwierzaka zostaną umieszczone w urnie oraz zakopane na specjalnym cmentarzu dla zwierząt.

Kremacja indywidualna oraz kremacja zbiorowa

Niezmiernie często krematoria dla zwierząt domowych oferują nam kremację indywidualną oraz kremację zbiorową. Jakie są pomiędzy wymienionymi rodzajami różnice? Już nam sama nazwa wskazuje, że zbiorowo kremacja jest procesem spalenia zwłok jednocześnie kilku zwierząt. W tym przypadku zbiorowej kremacji odzyskanie prochów zwierząt nie jest możliwe. Prochy zwierząt wówczas są umieszczane w jednej urnie oraz chowane w jednej wspólnej mogile. Indywidualna kremacja jest procesem, podczas którego kremowane są zwłoki jedynie jednego zwierzęcia. Po zakończeniu kremacji właściciel może oczywiście zabrać urnę swojego ukochanego pupila.

Polecamy również:

Jak wygląda kremacja zwierząt?

Krematorium dla zwierząt oraz pochówek dla zwierząt da pewność nam, że spełniliśmy wszelkie obowiązki ostatnie wobec naszych czworonogów. Jak dokładnie wygląda krematoriów dla zwierząt i cały proces w nim przeprowadzany? Zależnie od preferencji można dostarczyć samodzielnie zwłoki zwierzęcia do krematorium czy też zamówić transport specjalny, który odbierze od nas ciało zwierzęcia spod wskazanego adresy. Może to być zarówno dom, jak i także klinika weterynaryjna. Możemy także sami zdecydować czy chcemy, aby zwłoki nasze pupila były spopielone podczas ogólnej kremacji czy też podczas kremacji indywidualnej. Sam proces kremacji trwa od dwóch do trzech godzin. Każdy właściciel ma prawo do uczestniczenia w samym procesie kremacji pupila. Niektóre krematoria dla zwierząt oferują także nagrania z procesu kremacji. Jest to interesujące rozwiązanie dla osób, które z emocjonalnych powodów nie są w stanie uczestniczyć w samej kremacji. Po kremacji zakończonej prochy są umieszczane w urnie. Niektóre krematoria dla zwierząt proponują także zorganizowanie pożegnalnej ceremonii pupila. Po zakończonej kremacji oraz ceremonii prochy psa czy też innego zwierzęcia są chowane na specjalnym cmentarzu dla zwierząt domowych. Krematoria dla zwierząt oferują najczęściej bardzo duży wybór urn na prochy naszego zwierzaka. Znajdziemy urny w bardzo wielu kolorach, kształtach oraz także w niezmiernie szerokim przedziale cenowym. Właściciele także mogą zakupić personalizowaną urnę. Może to być na przykład odcisk łapki zwierzaka. Krematoria bardzo często oferują diamenty oraz kryształy pamięci z pokremacyjnymi prochami pupila.

Jak wygląda cennik w krematorium dla zwierząt?

Oczywiście każde krematorium dla zwierząt ma nieco inne ceny. Zatem nie można dokładnie podać kwoty kremacji. Możemy jednak przekazać informację, że na cenę kremacji zwierzęcia ma wpływ kilka bardzo ważnych czynników. Chodzi między innymi o wspomniany już typ kremacji – zbiorowa bądź indywidualna. Zaznaczyć warto także, że wpływ na cenę końcową usługi ma sama waga zwierzaka. Dodajmy, że w przypadku co po niektórych zwierząt, najczęściej tych, które służą policji, wojsku, straży granicznej czy też służbom, które utrzymują porządek publiczny honorowany jest rabat w wysokości trzydziestu procent. Na rabat w wysokości stu procent mogą liczyć psy, które są przewodnikami osób niewidomych. Wiemy doskonale, że chwila śmierci pupila, który był z nami kilkanaście lat jest trudna. Czujemy olbrzymi ból. Pomimo, że jest to zwierzę, a nie człowiek należy z godnością zapewnić mu ostatni pochówek. Wybierając krematorium dla zwierząt mamy pewność, że wszystko przebiega tak jak powinno i nie będzie żadnych zaniechać czy też błędów. Cenimy sobie to, ponieważ nie mamy w takiej smutnej chwili czasu zastanawiać czy wszystko jest takie jak powinno. Mamy na głowie innego rodzaju zmartwienia, na przykład pocieszać i tłumaczyć dzieciom dlaczego nie ma ich ukochanego pieska czy też kochanego kotka. Są to trudne przeżycia, o których będziemy pamiętać do końca swojego życia. Jednak lepiej będzie nam się wspominało miłe i zabawne chwile, które spędziliśmy ze swoim pieskiem. Te wspomnienia trzymają nas na duchu.