Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe to specjalna konstrukcja składająca się z szerokich elastycznych taśm PVC. Umieszcza się je w pionowo ustawionych otworach drzwiowych, zachodzących na siebie. Stopień tego nakładania się może się różnić w zależności od wykonywanego zadania. Dzięki takiemu ułożeniu taśm powstaje zakładka. Zastosowanie kurtyn paskowych z http://paskowekurtyny.pl zapewnia: Zmniejszenie kosztów energii do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń oraz ochronę przed kurzem, wiatrem i owadami.

Zakres i rodzaje zasłon paskowych

Kurtyny paskowe silplex.pl/tworzywa-budowlane/kurtyny-pcv-pcw/ PCV, których cena jest adekwatna do jakości, znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Produkcja przemysłowych kurtyn pasowych: izolacje magazynów, konstrukcje obiektów przemysłowych, przegrody supermarketów, przegrody kuchenne w restauracjach, kawiarniach i barach, pomieszczeniach gospodarczych, chłodniach itp.

Rodzaje zasłon paskowych

  • Gładka – mrozoodporna, wzmocniona.
  • Kolory – biały, szary, niebieski, żółty, czarny, czerwony.
  • Żebrowany – Hardy.
  • Dopuszczony do użytku w przemyśle spożywczym.
  • Ochrona przed owadami jest niezbędna np. w przetwórstwie mięsnym.
  • Środek antystatyczny dla przemysłu elektronicznego.
  • Trudnopalne i spawane.

Dlaczego warto montować zasłony paskowe?

Zasłony paskowe to niedrogi i bardzo wygodny projekt, który można wykorzystać do dzielenia przestrzeni lub blokowania przejść. Kurtyny wykonane z taśmy PCV silplex.pl/tworzywa-konstrukcyjne/polipropylen-pp/ są lekkie, dzięki czemu nie utrudniają ruchu pojazdów i swobodnego przemieszczania się pracowników firmy. Kurtyny energooszczędne utrzymują mikroklimat w ograniczonej przestrzeni w warsztatach lub magazynach bez zamykania/otwierania drzwi. Kurtyny paskowe to idealne rozwiązanie poprawiające i optymalizujące warunki pracy pracowników.

Pod względem praktyczności zasłony paskowe mają wiele zalet:

  • Są szybko instalowane.
  • Łatwe do czyszczenia i wymiany w razie potrzeby.
  • Posiadają wysoką odporność na ścieranie i trwałość.

Zasłony paskowe – jak wybrać?

Kurtyny paskowe
Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe są instalowane przy wejściach do budynków, w miejscach obsługi samochodów, w pomieszczeniach roboczych lub handlowych, w chłodniach itp. Wybór rodzaju zasłony paskowej i gzymsu zależy od cech konstrukcyjnych i zadań, jakie mają do wykonania. Na przykład zasłony w chłodni powinny zapewniać utrzymanie temperatury. Wybierz do tego zasłony wykonane z niezamarzającej folii PCV, które mogą pracować w zakresie temperatur od -60 do +15°C. Do montażu zasłon paskowych instalowanych w sklepach lub na wyznaczonych obszarach przemysłowych należy używać taśmy kolorowej lub samoprzylepnej o zakresie temperatur pracy od -15°С do +50°С.

Kurtyny do bram z PCV to zazwyczaj kurtyny wykonane z taśmy prążkowanej i nadają się do wyposażenia magazynów i innych przejeżdżających przez nie pojazdów. Pomagają usuwać przeciągi, zapobiegają przewiewaniu śniegu przez szczeliny, a w cieplejszych porach roku chronią przed kurzem, owadami i gorącym powietrzem. niepokoić.

Wybierając rodzaj zasłon paskowych, należy również wziąć pod uwagę wysokość: im większa, tym większy wymagany procent zakładki między paskami, a same paski muszą być szersze. Właściwa aranżacja warsztatów i magazynów pozwoli znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Wpłynie to pozytywnie na koszty produkcji. Ułatwia to montaż zasłon paskowych.

Podciągnąć zasłony do przechowywania?

Kurtyny paskowe magazynowe nie tylko zatrzymują ciepło, ale także chronią przed kurzem, cząsteczkami kurzu i promieniami UV, a także zatrzymują hałas z zewnątrz. Zainstalowanie takich zasłon sprawi, że przestrzeń do przechowywania stanie się bardziej funkcjonalna, dzieląc ją na osobne obszary robocze. Tam, gdzie takie obszary istnieją, dostępne produkty w magazynie można podzielić według rodzaju i wielkości. Dzięki temu łatwo znajdziesz odpowiedni produkt i oszczędzisz czas na jego szukanie.

Zasłony w paski

Utrzymanie stałej temperatury w magazynie przy minimalnych kosztach to wyzwanie. Dlaczego to się dzieje? Ze względu na duży ruch ludzi i sprzętu przez otwarte drzwi. Magazyny chłodzone pochłaniają ciepłe powietrze, które jest tracone w pożądanym stopniu podczas wymiany powietrza z ulicą. W pomieszczeniu gromadzą się kurz i brud, a owady mogą atakować. W przypadku innych produktów takie warunki przechowywania są niedopuszczalne.

Aby utrzymać stan temperatury i inne kryteria, instalowane jest dodatkowe ogrzewanie lub chłodzenie i podejmowane są środki mające na celu powstrzymanie owadów. Pojawiają się problemy z przepłacaniem za prąd i inne usługi. W przypadku drzwi magazynowych żadne urządzenie elektryczne nie sprawdza się lepiej niż kurtyna paskowa zamontowana na otworze. Prawidłowo zamontowane zasłony nie muszą być rozdzielane i zwijane, paski można łatwo rozdzielić i zbiegać.

Po wejściu lub wyjściu osoby lub pojazdu temperatura jest utrzymywana na odpowiednim poziomie poprzez szybkie zapięcie pasów. Drzwi mogą pozostać otwarte bez negatywnych konsekwencji. Zrównoważony ciężar kurtyny nie utrudnia ruchu ludzi, ale doskonale opiera się przeciągom. Kurtyny mogą być wyposażone w taśmy żebrowane o powierzchni o niskim współczynniku tarcia, które nie sklejają się ze sobą lub w palety owinięte folią stretch do towarów przewożonych wózkiem widłowym lub wózkiem.

Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl
Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

Siplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl