Jak odzyskać hasło Apple ID

Jak odzyskać hasło Apple ID

Jesteś użytkownikiem urządzenia z IOS i zapomniałeś hasła do swojego Apple ID? Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu. Jeżeli zdarzyło Ci się zapomnieć kodu dostępu do Apple ID, i nie wiesz co w takiej sytuacji zrobić – nie panikuj i przeczytaj poniższe rady.

Wyzerowanie hasła

Jak odzyskać hasło Apple IDKiedy zapomnisz hasła dostępu do Apple ID nie musisz panikować i szukać najbliższego Apple autoryzowanego serwisu https://www.maqsimum.pl/. Taką wyprawę zostaw na inne okazje, np. gdy będzie konieczna wymiana wyświetlacza iPhone 7 plus https://www.maqsimum.pl/sprzet lub wymianę baterii iPhone 8 https://www.maqsimum.pl/wymiana-baterii-iphone. W przypadku, gdy zapomnisz hasła najprościej i najszybciej będzie je po prostu wyzerować. Do tego celu potrzebny będzie Ci zaufany telefon iPhone, bądź inne urządzenia od Apple, takie jak: iPad, iPod lub komputer z systemem Mac. Kiedy już będziesz mieć takie urządzenie musisz postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, które różnią się od siebie w zależności od wyboru urządzenia.

Kiedy wybierzesz iPhone, iPad lub iPod to w pierwszej kolejności otwórz ustawienia, a następnie wybierz kolejno opcje: [Twoje imię i nazwisko], hasło i ochrona, a następnie znajdź i wybierz opcję “zmień hasło”. W sytuacji, gdy pozostajesz zalogowany/a do usługi iCloud i masz włączony kod urządzenie może poprosić o wprowadzenie właściwego kodu. W celu zakończenia procesu zerowania hasła wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie Twojego urządzenia.

Jeżeli będziesz próbować odzyskać hasło używając komputera z systemem macOS Catalina to zacznij od wybrania menu Apple, a następnie preferencje systemowe, po czym kliknij “identyfikator Apple ID”. Kiedy to zrobisz powinna pojawić się opcja hasło i ochrona – musisz na nią kliknąć. W następnej kolejności powinna wyświetlić się informacja dotycząca wprowadzenia identyfikatora Apple ID. Gdy tak się stanie naciśnij opcję “nie pamiętam Apple ID lub hasła”. Po wykonaniu tej czynności postępuj zgodnie z wytycznymi wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Kiedy pojawi się możliwość wyzerowania hasła do konta Apple komputer będzie prosił o podanie hasła – jest to hasło którym logujemy się do komputera, z którego dokonujemy operacji odzyskiwania hasła.

Sytuacja ma się bardzo podobnie w przypadku komputerów z systemem Mac, jednak tu w pierwszej kolejności należy wybrać menu Apple, a następnie preferencje systemowe, po czym kliknij pozycję iCloud. Po wykonaniu tych czynności pojawić powinna się funkcja “szczegóły konta” – na którą należy kliknąć. W następnym kroku powinien pojawić się komunikat z prośbą o wprowadzenie identyfikatora Apple ID. W tej sytuacji kliknij opcję “nie pamiętam Apple ID lub hasła”. Po wykonaniu tej czynności postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie monitora. Kliknij kolejno opcje “zabezpieczenia”, a następnie wybierz przycisk “wyzeruj hasło” lub “zmień hasło”. Aby wyzerować hasło konta Apple ID należy podać hasło używane do odblokowywania komputera, z którego wykonujemy operację.

Co w sytuacji, kiedy nie możesz uzyskać dostępu do żadnego urządzenia?

Jeżeli poza telefonem nie korzystasz z żadnego innego urządzenia obsługiwanego przez Apple, możesz poprosić kogoś ze znajomych lub rodziny, aby zainstalował na swoim telefonie specjalną aplikację, dzięki której odzyskasz swoje hasło dostępu. Oczywiście osoba ta również musi korzystać z urządzenia z systemem IOS.

Po zainstalowaniu wymaganej aplikacji – “wsparcie Apple”, w pierwszej kolejności przejdź do obszaru “tematy”, a tam wybierz opcję “hasła i zabezpieczenia”. W następnym kroku wybierz polecenie “wyzeruj hasło Apple ID”, po czym kliknij na opcję “rozpocznij”, a następnie wybierz pozycję “inny Apple ID”. W pustym polu wprowadź numer Apple ID, dla którego hasło ma zostać wyzerowane. Pozostaje już tylko wybrać opcję “dalej” i postępować zgodnie z krokami wyświetlanymi na ekranie, aż do momentu otrzymania powiadomienia, że hasło konta Apple ID zostało zmienione. Inną aplikacja, z jakiej można skorzystać w tej sytuacji, jest “znajdź mój iPhone” – jest to aplikacja dedykowana dla urządzeń z systemem IOS w wersji od 9 do 12.

 

Kiedy wyzerowanie hasła nie działa

Jeżeli wyżej wymienione rozwiązania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów konieczne może okazać się zalogowanie do iCloud na spełniającym kryteria urządzeniu, bądź też włączenie uwierzytelniania dwupoziomowego dla konta Apple ID. W celu wykonania tej opcji należy wykonywać kolejno poniższe kroki:

  1. Otwórz stronę konta Apple ID, a następnie znajdź i wybierz opcję “nie pamiętam Apple ID lub hasła”.
  2. W pustym polu, które się pojawi, wpisz swój identyfikator Apple ID. 
  3. Wybierz opcję wyzerowania hasła, po czym kliknij przycisk “dalej”.
  4. Na Twoim ekranie pojawią się trzy sposoby, za pomocą których możliwe będzie wyzerowanie hasła – wybierz, z której metody chcesz skorzystać.

Kiedy wszystko się powiedzie i hasło zostanie wyzerowane na Twoim ekranie wyświetli się monit z prośbą o ponowne zalogowanie się przy użyciu nowego hasła. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się uaktualnienie hasła w ustawieniach na urządzeniach.