Sukces frankowiczów w sądzie

Sukces frankowiczów w sądzie

Sukces frankowiczów w sądzie przekłada się na zainteresowanie późniejszych kredytobiorców walką z bankiem. W związku z tym coraz więcej kancelarii prawnych na rynku ogłasza swoje usługi prawne w zakresie kredytów we frankach szwajcarskich. Takie oferty można znaleźć również w Internecie, wystarczy wpisać hasło „pożyczki frankowe dla kancelarii” lub „pożyczki frankowe dla prawnika”. Którą kancelarię wybrać, aby zapewnić sobie skuteczność stawienia się w sądzie?

Jak i gdzie szukać?

Ograniczając się do pobieżnego wyszukiwania w Internecie, trafiamy na kancelarie prawne, które nie mają wystarczającej wiedzy i doświadczenia w sprawach tak skomplikowanych, jak kredyt denominowany i indeksowany do kursu franka szwajcarskiego. Prawdą jest, że żadna kancelaria prawna nie może zagwarantować pomyślnego zakończenia procesu cywilnego przeciwko bankowi. Jednak wybierając odpowiedniego adwokata możemy uniknąć błędów, które mogą doprowadzić do niepowodzenia. Kancelarie prawne można znaleźć nie tylko w Internecie, ale także za pośrednictwem znajomych, rodziny lub społeczności franczyzowej. Zwłaszcza ta ostatnia metoda może przyczynić się do naszego sukcesu, ponieważ jesteśmy w stanie uzyskać wiele cennych informacji drogą pantoflową, jak np. nt. Sposób załatwiania spraw i stosowane strategie. Nie bez znaczenia są statystyki pokazujące liczbę prowadzonych przez kancelarie prawne spraw o kredyt we franku szwajcarskim. Ale co najważniejsze, wymiernym sukcesem jest prawomocny wyrok prowadzący do unieważnienia umowy pożyczki lub przewalutowania pożyczki.

Czego unikać, a na co uważać?

Sukces frankowiczów w sądzie
Sukces frankowiczów w sądzie

Kancelaria, którą wybierzemy, powinna mieć przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu tzw. spraw. Pożyczka frankowa. Niektóre kancelarie prawne od dawna zajmują się takimi sprawami. W ostatnim czasie jednak, przy wzroście zainteresowania klientów, na rynku pojawiły się kancelarie odszkodowawcze i pośrednicy, którzy wcześniej nie specjalizowali się w sporach z bankami. Udzielają profesjonalnej pomocy spowiednikom, ale nie mają profesjonalnego wsparcia w postaci prawników czy radców prawnych specjalizujących się w prawie bankowym. W zamian mają skutecznych sprzedawców, których zadaniem jest pozyskanie jak największej liczby klientów. Niestety w przypadku niektórych z tych podmiotów udokumentowane zostały przypadki braku kompetencji w sprawach franka szwajcarskiego. Często zlecają obsługę prawną innym firmom i choć zatrudniają armie prawników, działają w zupełnie innej branży. Zanim podpiszemy umowę, warto sprawdzić opinie na portalach i forach. Kancelaria, która od dłuższego czasu zajmuje się obsługą kredytów frankowych, na pewno będzie miała profesjonalną stronę i wiele opinii zadowolonych klientów. W Internecie powinniśmy również znaleźć profile prawników, a także ich sylwetki. Następnie na stronie Okręgowej Rady Adwokackiej lub Okręgowej Izby Radców Prawnych możemy podejrzeć ich wpis na listę adwokatów lub radców prawnych. Po wstępnym wyborze kancelarii warto potwierdzić swój wybór podczas osobistego spotkania. Radcy prawni czy adwokaci obsługujący kredyty frankowe powinni nas przekonać w sposób kompetentny i profesjonalny.

Umowa o świadczenie usług prawnych

Przed zawarciem umowy o świadczenie usług prawnych warto zapytać o jej treść do konsultacji. Powinien szczegółowo określać zakres udzielonej pomocy. Dla spraw z zakresu kredytów frankowych, ze względu na ich złożoność, istotna jest kompleksowa pomoc, obejmująca nie tylko sporządzenie pozwu, ale również reprezentację prawną. Przy ustalaniu takich świadczeń możemy być pewni, że będziemy mieli wsparcie i zastępstwo adwokata lub radcy prawnego w sądzie.

Odszkodowanie kancelarii prawnej

Treść umowy reguluje kwestie związane z wypłatą wynagrodzenia Kancelarii. Kancelarie prawne zajmujące się kredytami we frankach szwajcarskich często wymagają wpłaty z góry za obsługę sprawy w pierwszej instancji przed naliczeniem dodatkowych opłat za drugą instancję. W przypadku pomyślnego zakończenia sprawy, czyli prawomocnego wyroku sądu skutkującego zmniejszeniem salda zadłużenia, kancelaria otrzymuje tzw. premię za sukces. Jest to z góry określony procent, który zmniejsza wartość bilansową. Większość niedoświadczonych kancelarii stara się przyciągnąć klientów, oferując im niższe opłaty wstępne. Okazuje się jednak, że po pomyślnym zakończeniu sprawy oczekują bardzo wysokiej premii (na poziomie 15-30%), którą muszą wypłacić w ciągu kilku dni. Warto mieć to pytanie na uwadze i przekalkulować, czy warto od razu inwestować w renomowaną kancelarię, co zwiększy prawdopodobieństwo wygranej w sądzie. Umowa powinna również określać wszelkie dodatkowe koszty. Dobrym rozwiązaniem jest uwzględnienie w wynagrodzeniu kancelarii wszystkich kosztów związanych z obsługą prawną (takich jak dojazd adwokata do sądu, opłata pocztowa itp.). Wtedy nie zdziwimy się, że później będzie wymagana dopłata.