Hale namiotowe jako dodatkowa powierzchnia magazynowa. Dowiedz się czym są hale namiotowe i jakie mają korzyści!

Hale namiotowe https://www.nowhal.pl/hale-namiotowe-lubuskie/ to jedno z najwszechstronniejszych rozwiązań w przypadku gdy chcemy powiększyć naszą powierzchnię magazynową, skorzystać z dodatkowej powierzchni okazjonalnie lub potrzebujemy małej wielkości magazynu. W tym tekście przedstawiamy, czym są takie hale namiotowe i jakie mają korzyści.

Czym są hale namiotowe?

Hale namiotowe to lekkie konstrukcje, które wykonuje się z myślą o sezonowym lub czasowym użytkowaniu. Najbardziej trwałe konstrukcje mogą posiadać nawet kilkuletnią trwałość. Są one najczęściej wykonywane z aluminium lub innych lekkich materiałów np. tworzyw sztucznych oraz pokrywane są plandekami, które są dachem hali. Hale tego typu występują w różnych wersjach oraz wielu opcjach. mogą być to zarówno hale tymczasowe, jak i hale całoroczne — wodoodporne oraz szczelne. Hale namiotowe mogą mieć też od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów długości. Są one konstrukcjami samonośnymi, dzięki czemu nie posiadają w swoim wnętrzu np. podpór czy kolumn. W zależności od rodzaju i przeznaczenia mogą też posiadać sztywną konstrukcję, sztywną bramę lub syntetyczne okna. Najczęściej wykorzystywane są w biznesie jako miejsce do magazynowania produktów. Konstrukcje postawić można na utwardzonym terenie i nie wymagają one przeważnie wykonywania specjalnego fundamentu itp. Obecnie na rynku istnieje wielu producentów oraz firm zajmujących się oferowaniem hal, które możemy zamówić.

Jakie korzyści dają hale namiotowe?

Hale namiotowe, które służą do przechowywania towarów, posiadają wiele plusów. Pierwszym z nich jest bardzo krótki czas montażu. Najprostsze konstrukcje ustawić na terenie firmy można w ciągu 1-2 dni. Jest to niezwykle szybkie tempo, biorąc pod uwagę ich właściwości, czas ten jest niezwykle korzystny. Nawet nieco bardziej zaawansowane hale np. całoroczne są nieporównywalnie szybciej stawiane niż konstrukcje np. murowane. Kolejnym dużym plusem jest możliwość ustawienia ich na dowolnym utwardzonym terenie. Dzięki temu korzystać z nich można w praktycznie każdych warunkach. Szeroki asortyment sprawia, że możemy również wybierać hale dostosowane do naszych potrzeb, efektywnie wydając środki na ten cel. Mogą one służyć jako miejsce magazynowe w wielu branżach oraz w wielu sytuacjach. Ustawienie takiej hali dla firmy jest również komfortowym rozwiązaniem. Wybierając ten rodzaj hali, nie musimy dbać o budowę oraz prowadzić dokumentacji czy spełnić wiele warunków budowlanych.

Sporą korzyścią jest również możliwość elastycznego dostosowania hal namiotowych do celu, jaki chcemy zrealizować. Konstrukcje tego typu mogą być wykonane z różnych materiałów, być szczelne, posiadać okna czy wentylację i system utrzymywania odpowiedniej temperatury. Modułowa konstrukcja zapewnia niskie koszta utrzymania hali i bardzo niskiej koszty ew. napraw. Na rynku możemy również zamówić wykonanie hali na zamówienie, dzięki czemu będzie dostosowana idealnie profilu naszej działalności.

Czy hale namiotowe są bezpieczne? Właściwości hal

Jednym z głównych pytań, jakie towarzyszą osobom rozważającym wybór takiego rozwiązania, jest to dotyczące bezpieczeństwa konstrukcji. Z pewnością plusy tej opcji takie jak szybka budowa czy wykonanie z elastycznych elementów budzą pewne wątpliwości. W rzeczywistości hale namiotowe są odporne na wszystkie warunki atmosferyczne oraz są w pełni bezpieczne. Konstrukcje takie posiadają certyfikaty oraz jasno określone parametry takie jak np. trwałość. Jeśli zatem hala namiotowa jest oznaczona jako wodoodporna lub szczelna termicznie, nie musimy obawiać się o zalanie produktów. Każda hala posiada również szczegółowo opisaną specyfikację, dzięki czemu bez obaw o wytrzymałość samodzielnie możemy zdecydować jaki model wybrać.

Kiedy możemy je stosować?

Hale namiotowe posiadają szeroki zakres użyteczności i sprawdzą się doskonale w bardzo wielu przypadkach. Pierwszą sytuacją, w której będą nieocenioną pomocą, jest sezonowe lub tymczasowe powiększenie powierzchni magazynowej. Hale takie idealnie pomagają rozwiązać problem w czasie wzmożonego handlu np. podczas Bożego Narodzenia lub okresie wakacyjnym w zależności od branży. Mogą również one służyć za dodatkową powierzchnię magazynową, jeśli potrzebujemy jej, a nie mamy środków na wybudowanie nowego magazynu czy zmianę lokalizacji. Z hal namiotowych korzystać mogą również z powodzeniem małe firmy lub osoby prywatne, które rozpoczynają prowadzenie biznesu i nie dysponują dużymi środkami — wystającymi na zbudowanie odpowiedniego magazynu.

Hale tego rodzaju sprawdzą się również w wielu innych sytuacjach. Mogą być używane przez duże firmy i marki, które potrzebują dużej powierzchni magazynowej na towary, które nie wymagają szczególnego przechowywania. W takiej sytuacji podstawowa ochrona przed warunkami atmosferycznymi i niska cena zakupu będą atutami nie do przebicia. Hale namiotowe mogą służyć również w biznesie niezwiązanym z handlem i usługami. W takiej opcji mogą dawać ochronę sprzętowi np. pojazdom, które służą do prowadzenia działalności. Jest to zatem idealny pomysł na przenośny, tymczasowy i bezpieczny garaż.