Jak przejść przez rozwód bez niepotrzebnych negatywnych emocji?

Rozwody to nie tylko biurokratyczne procedury, to procesy, w których biorą udział małżonkowie, ich dzieci, krewni, dlatego ludzkość jest czynnikiem, który wraz z prawem determinuje pracę prawników rodzinnych. Praca adwokata w tych sprawach nie jest rutyną, lecz indywidualnym podejściem. W kancelariach prawniczych zarówno adwokat, jak i radca prawny mogą zajmować się sprawami rozwodowymi.

Jak przebiega rozmowa z prawnikiem w sprawie rozwodowej?

Zawarcie umowy poprzedza rozmowa między prawnikiem a klientem. Czasami z takich rozmów wynika, że decyzja o rozwodzie została podjęta przedwcześnie lub pod presją krewnych. Dobry prawnik jest także psychologiem, dokłada wszelkich starań, aby rozwiązać problem na korzyść klienta w najbardziej bezbolesny sposób. Prawnik, za zgodą klienta, może zaprosić małżonka do kancelarii na wspólne negocjacje lub reprezentować interesy klienta w takich negocjacjach bez jego obecności. Dzięki takim wysiłkom sytuacja rozwinęła się w cywilizowany sposób, a niektóre małżeństwa przetrwały.
Decydując się na założenie sprawy o rozwód trzeba mieć świadomość, że jak każda procedura sądowa, rozwód jest dość kłopotliwą sprawą, obejmującą sporządzenie pozwu, zbieranie dokumentów i zaświadczeń, uczestnictwo w rozprawach sądowych. Rozwiązanie małżeństwa z pomocą prawnika może przebiegać bez konieczności uczestniczenia klienta w rozprawach sądowych i spotkaniach z pozwanym.

Polecamy także:

Spory dotyczące nieruchomości w sprawach o rozwód

Oczywiście kwestia podziału majątku nie musi być rozstrzygana przez sąd, jeśli między małżonkami nie ma sporów dotyczących własności nieruchomości, samochodów, kolekcji płyt winylowych i innych rzeczy. Małżonkowie mogą zawrzeć pisemną umowę w dowolnej formie. Ale kiedy ani mąż, ani żona nie chcą się spotykać w celu rozwiązania problemu korzystania z mieszkania lub innej nieruchomości, należy zwrócić się do sądu i oczywiście, skonsultować się z prawnikiem rodzinnym.

Takie postępowanie rozwodowe może trwać kilka miesięcy, a nawet lat, dlatego lepiej zatrudnić specjalistę, który pomoże przyspieszyć sprawę i rozwiązać ją na korzyść klienta. Spory majątkowe podczas rozwodu są rozstrzygane na podstawie określonych przepisów. Ten, który dostarcza ważniejszych dowodów swojej niewinności, zakończy proces, jako zwycięzca. W tym przypadku trudno będzie się obejść bez wsparcia adwokata, który bardzo dobrze zna cechy tego obszaru orzecznictwa.

Dlaczego nie warto w pojedynkę przechodzić przez rozwód?

Rozwód nie jest najprzyjemniejszym wydarzeniem w życiu. To, jak szybko i bezboleśnie pójdzie, zależy między innymi od prawnika, który specjalizuje się w sporach rodzinnych. Jego zadaniem jest nie tylko wspieranie klienta, ale także budowanie kompetentnej strategii i ochrona jego interesów w każdej spornej sytuacji. Każda sprawa ma swoje własne niuanse. Na przykład jedno z małżonków podczas rozwodu może przebywać w innym mieście, a nawet kraju. Lub małżonkowie nie mogą osiągnąć jednomyślności w sprawach dotyczących opieki nad dziećmi i ich utrzymania, w podziale majątku.

Jeśli jedna ze stron chce uratować się przed długim procesem rozwodowym i zwiększyć swoje szanse na pomyślny wynik, powinna skontaktować się z prawnikiem rodzinnym. Specjaliści świadczą usługi doradcze i reprezentacyjne, dzięki którym można zminimalizować czas poświęcony na postępowanie rozwodowe w sądzie, chronić interesy w podziale majątku http://adwokat-seidel.pl/specjalizacja/podzial-majatku-prawnik-warszawa/, osiągnąć pozbawienie praw rodzicielskich jednego z małżonków.  W rzeczywistości wykwalifikowany doświadczony prawnik jest niezbędnym asystentem nie tylko przy rozwodzie i rozwiązywaniu problemów rodzinnych, ale także w wielu innych sytuacjach, od naruszenia praw pracowniczych po spory sądowe, na przykład wypłaty ubezpieczenia.

Trzeba pamiętać, że każdy, nawet najtrudniejszy biznes najlepiej rozwiązać pokojowo. Oczywiście rozwód wiąże się z nieprzyjemnymi emocjami dla każdego z małżonków, ale przez pewien czas lepiej jest spróbować odłączyć się od własnych uczuć i postawić na pierwszym planie racjonalne interesy. Starać się nie kłócić podczas procesu rozwodowego, szczególnie z udziałem dzieci, więc po pewnym czasie emocje znikną, a będzie się pamiętać byłego małżonka negatywnych konsekwencji. Nawiasem mówiąc, wsparcie prawnika, (kiedy nie trzeba samodzielnie rozwiązywać wszystkich problemów) bardzo pomaga.

Jak rozwieść się bez zgody jednego z małżonków?

 Zdarzają się sytuacje, w których jedno z małżonków z jakiegoś powodu nie chce się rozwieść. Jak zatem rozpocząć postępowanie rozwodowe? Jest tylko jedno wyjście złożyć pozew do sądu. Przede wszystkim organ sądowy musi uznać, że dalsze wspólne życie małżonków i zachowanie rodziny są niemożliwe. Ponadto sąd ma prawo odroczyć rozpatrzenie sprawy w celu podjęcia środków pogodzenia małżonków. Jeśli to nie pomoże, a jedno z małżonków nadal nalega na rozwód, sąd może rozwiązać małżeństwo. Rozwód bez zgody męża lub żony jest jedną z najbardziej kłopotliwych spraw rodzinnych w praktyce prawnej, a pomoc kompetentnego specjalisty jest tutaj bardzo ważna. W takiej sytuacji lepiej raz zainwestować w usługi prawnika http://adwokat-seidel.pl/specjalizacja/dobry-adwokat-od-rozwodow-warszawa/ i zachować zyski, oszczędzając czas, nerwy i własność.