Kontenery morskie – dlaczego warto postawić na transport właśnie nimi?

Kontenery morskie – dlaczego warto postawić na transport właśnie nimi? Prowadząc własną firmę naturalnym jest, że stale chcemy ją rozwijać – niezależnie od tego, czy związana jest ona z branżą handlową, motoryzacyjną czy budowniczą. Często rozwój sprowadza się również do poszukiwania alternatywnych opcji logistycznych – zwłaszcza w sytuacjach, w których bardzo często sięgamy poza granice naszego kraju, na przykład posiadając swoją produkcję poza nim.

Choć transport drogą lądową wydaje się rozsądny, a lotniczą szybki, nie są one tanie, a przy większej ilości przedmiotów i częstych przesyłkach okazują się one być po prostu nieopłacalne. Właśnie dlatego warto zainteresować się czymś takim, jak kontenery morskie, transport którymi jest świetną opcją i na pewno krokiem naprzód ku optymalizacji procesów logistycznych.

Czym są kontenery morskie i na czym polega transport nimi?

Kontenery morskie https://kontenery-morskie24.com.pl/, transport którymi opisujemy w tym artykule stanowią część specyficznej gałęzi logistycznej, zwanej ogólnie transportem kontenerowym. Towary przewożone za jego pośrednictwem najpierw trafiają do wielkich metalowych skrzyń (właśnie kontenerów), by następnie znaleźć się na statku i przebyć swoją drogę z portu wyjściowego do portu docelowego. Kontenery są przystosowane do przewożenia drogą lądową i morską, przy czym zazwyczaj jest to podzielone na etapy – w pierwszym kontenery trafiają na statek, a po trafieniu do portu przeznaczenia są dalej transportowane lodową (tak zwanym serwisem uzupełniającym) do magazynu, ewentualnie do miejsca przeznaczenia.

Kontenery morskie i transport nimi to rozwiązania, na które stawiają zwłaszcza duże firmy, które każdego miesiąca muszą przesyłać całe mnóstwo przedmiotów – z nimi staje się to nie tylko łatwiejsze, ale i po prostu tańsze.

Zalety postawienia na kontenery morskie

Kontenery morskie, transport którymi opisujemy w tym artykule, są świetnym rozwiązaniem dla bardziej wymagających klientów, zwłaszcza tych biznesowych. Skorzystają z nich przede wszystkim firmy zajmujące się handlem (zwłaszcza tym, w którym ściągają mnóstwo przedmiotów z innych krajów do swoich magazynów, by potem zająć się ich sprzedażą w Polsce), ale i te budowlane (te z kolei często przewożą ogromne wagowo i gabarytowo maszyny, niemożliwe do przetransportowania w inny sposób) oraz motoryzacyjne, często sprowadzające samochody – również ciężkie do przewiezienia w inny sposób kontenery-morskie-sprzedaz. Do głównych zalet płynących z postawienia na kontenery morskie zaliczają się:

  • możliwość przewozu ładunku w całości – cały ładunek możemy zmieścić do jednego kontenera, nie musząc zastanawiać się nad jego podzieleniem na mniejsze paczki, które zmieściłyby się w innych środkach transportu;
  • szansa na oszczędności – kontener przesyłany drogą morską możemy wypełnić w całej jego powierzchni – przeliczając to na ilość drobnych paczek, które mogą znaleźć się w jego wnętrzu oraz porównując to z ceną, jaka wynikałaby z konieczności wysłania każdej z nich z osobna można się spodziewać olbrzymich oszczędności; dodatkowe mogą wynikać z faktu, że… nie zapełnimy kontenera w pełni; wtedy bowiem możemy podnająć część jego powierzchni innej firmie o nieco mniejszych wymaganiach gabarytowych, oferując jej dobre warunki finansowe – pod kątem transportu nie spowoduje to żadnych zmian, a do naszego portfela zawędrują pieniądze, które redukują koszt całego przedsięwzięcia;
  • elastyczność – w kontenerze morskim możemy zawrzeć nie tylko mniejsze rzeczy, o których wspomnieliśmy przed chwilą, ale też duże gabarytowo przedmioty, maszyny czy pojazdy; nic jednak nie stoi na przeszkodzie w tym, by zawrzeć w ich wnętrzu towar o mieszanych gabarytach – tak długo, jak tylko on i reszta przedmiotów będą zgodne z prawem przewozowym, nikt nie będzie sprawdzał tego, jak zróżnicowane przedmioty przewozimy;
  • brak limitów wagowych i gabarytowych – kontenery morskie nie narzucają nam limitów, jeżeli chodzi o wagę – ta może wynieść nawet kilkadziesiąt ton (jednak to od niej zależeć będzie koszt przewozu – to musimy zaznaczyć); nie ma też z góry określonego gabarytu pojedynczego przedmiotu, choć z naturalnych przyczyn musi się on mieścić we wnętrzu kontenera;
  • terminowość – choć ciężko powiedzieć, że kontenery drogą morską są transportowane szybko (bo tak rzeczywiście nie jest), jedną rzeczą, której można być pewnym jest terminowość dostaw – jeżeli więc chcemy zaplanować dystrybucję towaru, przesyłając go drogą morską mamy pewność, że przybędzie on zgodnie z pierwotnym planem i harmonogramem dostaw.

Podsumowanie

Jeżeli już wiemy, czym są kontenery morskie https://kontenery-morskie.biz.pl/, transport którymi opisany został w naszym artykule, z pewnością widzimy wiele pozytywów płynących z korzystania z nich. Należy jednak powiedzieć, że tyczą się one wyłącznie tych, których firma jest odpowiednio duża, a zapotrzebowanie na przesyłanie przedmiotów adekwatnie duże. Jeżeli nie będziemy w stanie zapełnić ich w całości, wtedy rozwiązanie to będzie dla nas mniej opłacalne. Zanim zatem po nie sięgniemy, zastanówmy się, czy naprawdę tego potrzebujemy – jeżeli tak jest, gwarantowane jest skorzystanie na nich.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl