Gdzie zdobyć najlepsze kupony promocyjne w sieci

Wszyscy kochamy zakupy w internecie. Są proste i przyjemne, a różnorodne formy dostawy sprawiają, że przesyłkę możemy mieć już na drugi dzień. Dodatkowo ceny w sklepach internetowych są znacznie niższe niż te, które występują w ich stacjonarnych odpowiednikach. Płacimy kartą, zwykłym przelewem oraz używamy kodów rabatowych. Dziś o tym ostatnim. Kody rabatowe zdobyć można w formie papierowej, otrzymać w mailowej wiadomości, a także znaleźć online np. w mediach społecznościowych. Gdzie jeszcze dostać można kupony promocyjne online i jak z nich korzystać?

Zacznijmy od mediów społecznościowych

Coraz więcej firm i małych przedsiębiorców pokazuje swoją obecność w internecie. Robią to nie tylko poprzez własne strony internetowe i blogi, ale także zakładając konta i prowadząc profile w mediach społecznościowych takich jak facebook czy instagram. Często firmy te korzystają z możliwości poprawy swojej widoczności i wizerunku w sieci za pomocą zniżek dla swoich fanów. Kupony promocyjne online są częstym rozwiązaniem w momencie, gdy użytkownik chcący korzystać z naszych usług, polubi profil firmy na facebooku albo po prostu na niego wejdzie. Zniżki dostępne są dla nowych użytkowników oraz dotychczasowych, w formie np. 10% obniżki ceny czy darmowej dostawy. Istnieją również przedsiębiorstwa, które w trakcie przerwy wakacyjnej, gdy przesyłka jest opóźniona, w ramach rekompensaty częstują swoich klientów bonem rabatowym. Warto więc być na bieżąco z profilem społecznościowym swojej ulubionej marki, by móc korzystać z ich internetowych promocji.

Zobacz także:

Sprawdź swoją skrzynkę mailową

Robiąc pierwsze zakupy w sklepie internetowych albo pierwszy raz wchodząc na bloga często poddawani jesteśmy propozycjom zapisania się do newsletterów. Te krótkie, o określonej częstotliwości wiadomości mailowe, mają na celu zaznajomić nas z marką i dać nam pewne określone korzyści. Tutaj również firmy korzystają z różnych sposobów przyciągania klientów. Kupony promocyjne online są w większości przypadków otrzymywane w momencie zapisania się do newslettera, gdzie potem otrzymujemy możliwość skorzystania z rabatu na zakupy o określonej wartości cenowej. Ta metoda stosowana jest również przez wszystkich dostarczycieli jedzenia, jak pyszne, pizzaportal czy ubereats. Firmy te uaktywniają kilkudniowe okolicznościowe promocje, w ramach których zamawiając jeden posiłek, drugi otrzymać możemy gratis albo po niższej cenie. Wysyłają również do swoich klientów kody rabatowe, pozwalające na skorzystanie ze zniżki, gdy nasze zamówienie przekroczy np. 30 zł. Tak jak w mediach społecznościowych, kupony promocyjne online mają swój termin ważności i nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe. Jeśli więc chcemy być z nimi na bieżąco ustawmy swoją skrzynkę mailową tak, aby wiadomości od tych przedsiębiorców nie trafiały nam np. do spamu.

Zajrzyj do witryn internetowych i aplikacji na androida

Szukając promocji i zniżek w sklepach internetowych koniecznie musimy skorzystać z tego rozwiązania. Odpowiednie wykorzystanie kodów, których użycie jest całkowicie darmowe, pozwoli nam zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Oczywiście na przyszłe zakupy. Kupony promocyjne online znaleźć możemy po prostu wpisując w wyszukiwarkę ich frazę, a następnie przejrzeć wyświetlone wyniki. Jakie witryny i aplikacje oferują najkorzystniejsze zniżki dla użytkownika?

abra-kod-rabatowyZacznijmy od najpopularniejszej społeczności kuponów, czyli strony pepper.pl. Strona, choć na pierwszy rzut oka wydaje się nieczytelna, korzystanie z niej jest niezwykle proste. Wystarczy zaznaczyć na górze strony kategorie sklepów, które nas interesują albo wpisać nazwę sklepu w polu wyszukiwarki na górze strony. Następnie wybieramy interesujący nas kupon promocyjny, kopiujemy go i płacimy za zakupy. Ponadto pepper.pl to strona, w której znajdują się nie tylko promocje i zniżki zakupowe, ale również błędy w ofertach sklepów internetowych. Serwis umożliwia rejestrację oraz dodawanie własnych ofert zniżek i kuponów. Jeśli więc natrafimy na interesującą nas promocję i chcemy się nią podzielić z innymi, możemy dodać własną ofertę. Twórcy serwisu uruchomili również aplikację na androida, dzięki czemu korzystanie z kuponów zniżkowych jest o wiele prostsze.

Serwis internetowy picodi oraz jego aplikacja na androida także oferują nam korzystanie ze zniżek. Kupony promocyjne online dostępne są tam dla większości znanych sklepów internetowych. Tak jak w przypadku poprzedniego serwisu możemy szukać interesującej nas promocji po kategorii bądź po nazwie sklepu. Oferty sortować można od najnowszych albo wyświetlić tylko te, które niedługo wygasną. Jego interfejs jest jednak nieco bardziej skomplikowany i łatwo się w nim pogubić.

Pozostałe serwisy, takie jak opony czy rabatuj mają podobną strukturę użytkowania. Większość promocji dostępnych na tych serwisach się powtarza, zwłaszcza, gdy dotyczą one najpopularniejszych sklepów. Są jednak i takie, które będą perełkami tylko na jednym z serwisów. Idealną opcją dla fanów kuponów rabatowych jest zapisanie się do newslettera tych stron i sprawdzanie dostępnych kuponów w swojej skrzynce mailowej. Wtedy będziemy pewni, że nic nas nie ominie.