Wszywka alkoholowa - jak wygląda zabieg

Wszywka alkoholowa – jak wygląda zabieg

Wszywka alkoholowa – jak wygląda zabieg: Esperal (disulfiram) należy do organicznych związków chemicznych wykorzystywany w prywatnych ośrodkach leczenia alkoholizmu do zabiegów tzw. wszywki alkoholowej. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod medycznych wszycie specjalnej tabletki ma dłuższy i wyraźniejszy efekt leczenia z alkoholizmu.

Lek nie jest inaktywowany w żołądku i jelitach i dostaje się do krwi w czystej postaci. Pytanie o wszywkę alkoholową i jak wygląda zabieg, jest częste u osób uzależnionych od alkoholu, które szukają pomocy przy wyjściu z nałogu.

Wszywka alkoholowa – jak wygląda zabieg w ośrodku terapii uzależnień alkoholowych?

Bogate doświadczenie i profesjonalne wszycie Esperalu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ dla alkoholików charakteryzuje pracę lekarzy w ośrodku terapii uzależnień alkoholowych. Pracują tam lekarze chorób wewnętrznych, psychoterapeuci, psychiatrzy, którzy stosują zaawansowane metody leczenia różnych stadiów uzależnienia od alkoholu. Lekarze na odwyku dla alkoholików zalecają wszywkę alkoholową dla skuteczniejszego wychodzenia z nałogu.

Każdy, kto ma dość walki z pijaństwem i nie chce mieszkać z alkoholikiem, nie powinien zwlekać z decyzją i przekonać bliską osobę do terapii alkoholowej. Przed zabiegiem konieczne jest, aby we krwi nie było alkoholu i jego metabolitów. Wymaga to, co najmniej trzech dni abstynencji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Zajmuje to nie więcej niż 15 minut. Nowoczesna metoda wszycia Esperalu wykonywana jest w sterylnych warunkach i jest bezpieczna dla zdrowia. Lekarz specjalną tabletkę wszczepia do ciała przez małe nacięcie i mocuje w tkance podskórnej łopatki lub pośladków. Po zabiegu zakłada szew. Po wszyciu należy powstrzymać się od dużego wysiłku fizycznego przez 1-2 dni.

Leczenie alkoholizmu z użyciem wszywki alkoholowej jest uznane za efektywne. Zawiera ona substancję disulfiram, która jest w stanie blokować pracę enzymów rozkładających aldehyd octowy. Powstaje po przemianie alkoholu etylowego i bez działania enzymów działa toksycznie na organizm. Główny składnik aktywny, powoduje wymioty i napady nudności w przypadku spożycia alkoholu.

Dlaczego leczenie alkoholizmu jest tak ważne dla polskich rodzin?

Spożywanie alkoholu psuje nie tylko nastrój, mogą pojawić się zaniki pamięci. Badanie naukowe wykazało, że ponad 60% przypadków demencji dotyczy osób, które często piją alkohol. W zależności od środowiska może występować skłonność do picia. Tradycje, wychowanie, wartości rodzinne – wszystko to wpływa na sposób spędzania wolnego czasu i radzenia sobie z pojawiającymi się trudnościami. Jeśli dziecko miało przed oczami wyraźny przykład alkoholizmu w dzieciństwie, prawdopodobieństwo uzależnienia w przyszłości wzrasta kilkakrotnie. Młodsze pokolenie uważa, że jeśli rodzice nie mogliby sobie poradzić ze swoimi problemami inaczej, to piwo lub wino jest tak naprawdę jedynym wyjściem.

Jakie są efekty przepicia wszywki alkoholowe?

Wszywanie Esperalu wykonywane podczas leczenia zamkniętego dla alkoholików ma za zadanie powstrzymanie alkoholika przed spożywaniem napojów alkoholowych. Jednak w przypadku przepicia wszywki alkoholowej, występują poważne objawy:

  • Ataki nudności, wymiotów, ciężkiego kaca
  • Silny ból głowy i podwyższone ciśnienie krwi
  • Tachykardia lub bradykardia, niewydolność serca
  • Powikłania pracy narządów wewnętrznych
  • Robi się ciemno przed oczami, mogą wystąpić drgawki
  • Rozwija się stały odruch niechęci do alkoholu.

Substancja czynna stale przenika do organizmu i ma wyraźne działanie przeciwalkoholowe. Stopniowo uwalniany lek zachowuje stabilny efekt terapeutyczny i radykalnie zmienia reakcję osoby uzależnionej na spożycie alkoholu. W zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień od alkoholu wszywka alkoholowa jest uważana za skuteczniejszą metodę przeciwdziałania alkoholizmowi. Jest to metoda psychoterapii emocjonalno-stresowej uzależnienia od alkoholu, polegająca na niemożności zażywania alkoholu przez osobę ze względu na możliwość wystąpienia śmiertelnych konsekwencji dla organizmu.

 

Dlaczego w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień od alkoholu wykorzystywany jest Esperal?

Wszywka alkoholowa - jak wygląda zabieg
Wszywka alkoholowa – jak wygląda zabieg

Do leczenia alkoholizmu zwykle stosuje się lek Esperal, który jest bezpieczny dla organizmu przy braku alkoholu we krwi. Jak już wspomniano, Esperal blokuje wytwarzanie u ludzi enzymu odpowiedzialnego za usuwanie z organizmu silnie toksycznego metabolitu alkoholu etylowego. Dlatego nawet małe dawki alkoholu mogą spowodować poważne zatrucie. Lekarze uznali wszywkę za skuteczną terapię alkoholową, lek jest stopniowo wchłaniany przez organizm, dlatego wszywka daje długi okres remisji. Według danych z ośrodków terapii uzależnień alkoholowych wszywka wykazuje działanie przez okres 8 miesięcy do jednego roku.

Esperal https://www.monetarny.pl/kiedy-esperal-przestaje-dzialac/ jest wszywany w tkankę tłuszczową warstwy podłopatkowej lub pośladkowej, gdzie po pewnym czasie syntetyzowana jest tabletka z substancją chemiczną. Stamtąd lek dostaje się do osocza krwi, gdzie zatrzymuje reakcję rozpadu alkoholu na wodę i dwutlenek węgla. W wyniku zablokowania alkohol przekształca się w silnie toksyczną substancję, która zatruwa organizm 100 razy więcej alkoholu. Dlatego u osób zaszytych podczas picia alkoholu występuje silna trująca reakcja, wpływająca na prawie wszystkie narządy wewnętrzne z jej destrukcyjnym działaniem.